שיקום הפה

כתרים וגשרים

במרפאת השיניים שלנו מבוצע שיקום הפה באמצעות כתרים וגשרים (להסבר מפורט מהו כתר או גשר לחץ/י כאן) העשויים מחומרים שונים, ביניהם: כתרי זירקוניה/ כתרים אסתטיים במיוחד

היתרון הבולט של כתרים אלו הינו התוצאה האסתטית המתקבלת, כתר זה או דומיו, מחקים בצורה הטובה ביותר את תכונותיה האופטיות של שן טבעית.

בתמונה הבאה ניתן להבחין בקצה הקרוב לחניכיים של שן (הימנית ביותר בתמונה) בכתר שבוצע במרפאה אחרת, תלונתה של המתרפאה הייתה הפס אפור הכהה המופיע כל העת שהמתרפאה מחייכת, ההכתמה האפורה הזו נובעת ממספר סיבות ביניהן, בחירה לקויה של כתר אשר חלקו הפנימי עשוי ממתכת אפורה ובחירה לקויה של חומר המבנה (הנמצא מתחת לכתר)

תיקון כתר - לפני

לזימון תור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

  דוגמא נוספת לביצוע כתרי זירקוניה במרפאתנו (תמונת "אחרי" ותמונת "לפני") :
  לפני ואחרי כתרי זירקונה

  תותבות

  תותבות או בשמן המקצועי שיקום נשלף, מציין שיקום פה (מלא או חלקי) אשר ניתן להוצאה מהפה ואינו מעוגן בצורה קבועה.

  שיקום זה נסמך לרוב על שיניים סמוכות באמצעות ווי אחיזה ו/או על רקמת החניכיים, ניתן כיום גם לעגן שיקום זה למספר שתלים מועט ובכך לתרום ליציבות וחלוקת עומסים נכונה יותר.

  ההתוויות לביצוע שיקום מהסוג הנ"ל הינן רבות וביניהן ניתן למנות:
  מצב רפואי אשר אינו מאפשר ביצוע שיקום מכל סוג אחר, דוגמא טובה לכך תיתכן במקרה של אנשים הסובלים מאוסטאופורוזיס ומטופלים תחת תרופה ממשפחת הביספוספונטים, בחלק מהמטופלים הללו ישנו סיכון מוגבר לנמק בעצם הלסת בעת ביצוע פעולות כירורגיות, כגון עקירות ושתלים דנטלים.
  במקרים בהם נזקקים לכירורגיה דנטלית נרחבת טרום שיקומית (שתלים ומילוי עצם) והמתרפא/ה אינו מעוניין לבצע זאת(משיקולים שונים), שיקולים כלכליים (זהו שיקום זול יותר ביחס לשיקום קבוע).

  החסרון הבולט של השיקום מהסוג הזה בהשוואה, לשיקומים קבועים, הינו יציבות השיקום. אנו מבצעים שיקומים נשלפים ובצורה מדוייקת מאוד, עם זאת, בהשוואה לשיקום קבוע (גשרים וכתרים על גבי שיניים טבעיות או על גבי שתלים) זהו שיקום פחות יציב ופחות נח ללעיסה, ולכן גם כאשר אנו נמליץ על שיקום מהסוג הנ"ל נרצה לראות ולהציע דרכים לייצובו על ידי מתן מספר מועט (מינימאלי) של שתלים או השענות על שיניים במידת האפשר, לכל מתרפא/ה יש להתאים תכנית ייחודית ומתן פתרונות ספציפים לכל מקרה, אם ברצונך לדעת יותר ניתן לפנות אלינו לייעוץ.