השתלת שיניים מונחית מחשב

השתלות שיניים ע"י ד"ר עוזיאל יפת

השתלה מונחית מחשב הינה הטכנולוגיה העדכנית והמדוייקת ביותר הקיימת כיום.
עבור מטופלינו היתרונות מאוד ברורים. הקלה מאוד גדולה על תהליך ההשתלה וקיצור זמן ההשתלה באופן ניכר.
בנוסף, דיוק רב בהשתלה ותכנון מראש של השיקום העתידי (הכתרים), ניתן לדעת ולהמחיש תוצאות עוד לפני ביצוע ההשתלה.
כמו גם, בטיחות ההשתלה ומזעור הסיכונים הכרוכים בהשתלה בצורה משמעותית ביחס להשתלה קונבנציונאלית (שלא באמצעות הנחיית מחשב).

הטיפולים מתבצעים על ידי דר‘ עוזיאל יפת, מנהל המרפאה – בעל ניסיון רב בשיקום הפה והשתלות דנטליות.

לזימון תור

 השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, תוכלו גם להתקשר 09-954-5445.

  לקוחות ממליצים

   טופלתי ע״י דר׳ עוזיאל יפת במרפאת חיפושן בכרכור.והתרשמתי ממקצועיותו,סבלנותו ויסודיות העבודה שלו. דר׳ עוזיאל תיקן לי שבר מורכב בשן הקדמית וכעת השן נראית שלמה וטבעית. ממליצה בחום להגיע אליו לטיפול. יעל ח. 

  יעל

  דר עוזיאל יפת מטפל בהרבה רגישות, מספק את המידע למטופל כך שיבין ויקבל ביטחון במהלך הטיפול ונותן מענה מקצועי ואמין. הוא פרס בפניי את אפשרויות הטיפול ואיפשר לי לקבל החלטות שנכונות עבורי.

  סיגי
  הגעתי לד"ר יפת בזכות ההמלצות שקראתי עליו. גיליתי שההמלצות מדויקות! ד"ר יפת מקפיד להבין מה חשוב למטופל מולו ומסביר כל פעולה. זריקת ההרדמה וטיפול הסתימה שהוא עשה לי עברו ללא כאב, ועלות הטיפול היתה מאד הוגנת.
  יוסי

  אני לא אוטוריטה בענייני רפואה וכמובן לא יכול להגדיר למשהו אחר יקר או זול , אבל למעשה זו המרפאת שיניים הראשונה שאני מכיר שלא גורמת לי ללחץ…יש תמיד הרגשה נעימה וטיפול עדין סובלני ועירני לגבי – המטופל במקרה זה.לכן התחושה היא שההגעה למרפאה של דר' עוזיאל והאסיסטנטית /שיננית שלו- מלי, משתלמת מכל הבחינות ושווה כל מאמץ

  כהן

  המרפאה של ד"ר עוזיאל יפת היא חוויה של רוגע, יחס אישי, טיפול מסור מקצועי ואמין!!!! כשאתה יושב שם על הכיסא.. החרדה נעלמת, תחושה של מטופל יחיד… אין כמוכם בעולם

  ר.א

  רופא מקצועי ברמה הכי גבוהה, אך לא פחות חשוב מספק תחושה של נוחות והרגשה שיש על מי לסמוך. הטיפולים עצמם עברו בצורה חלקה מאוד ללא שום רגע של אי נעימות או חוסר הבנה לגבי מהות הפעולות. נותן הסברים מפורטים לגבי כל פרט בתהליך הטיפול והמלצות לשגרת היום יום לצורך שמירה על השיניים. מומלץ בחום!

  ייבגני

  הגעתי לד"ר עוזיאל לחוות דעת שניה לאחר חוסר הסכמה של הרופאים בקופ"ח. בקופ"ח המליצו על טיפול שורש בשן אחת ועקירת שן בינה שלידה, ד"ר עוזיאל בדק ביסודיות ופתר את הבעיה במינימום כאב, עלות וזמן, ללא עקירות וטיפולי שורש. אפשר לסמוך עליו ב100%, אגיע רק אליו מעכשיו… תודה!

  ורד

  השתלה דנטלית מונחית מחשב

  כמו בכל תחום בחיינו, אמצעי המחשוב לא פוסחים גם על תחום זה.

  דוגמא למקרה:

  יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת על פני הליך השתלה סטנדרטי :

  מהו שתל דנטלי ?

  שן טיבעית שלנו מורכבת מכותרת השן (וניתן לראותה בחלל הפה) ומשורש השן (החלק הנסתר מעינינו, אשר מעוגן בעצם הלסת ומכוסה על ידי רקמת החניכיים), כאשר חסרה שן בודדת או מספר שיניים, אחת האפשרויות הטובות ביותר הינה מיקום שתלים דנטלים אשר מהווים תחליף לשורש השן, ועל גביהם אנו מחברים או מדביקים את הכתר כתרים המהווים תחליף לכותרת השן. כך מתקבלת יחידה פונקציונאלית ואסתטית חדשה. להסבר נרחב מהו שתל דנטלי לחץ/י כאן.

  מהי השתלה דנטלית מונחית מחשב (או כפי שרבים מכנים אותה השתלה ממוחשבת) ?

  כאשר אנו מחדירים שתל ללא תכנון ממוחשב אנו מבצעים קידוח בעצם לסת במקום ספציפי ולשם מתבצעת הברגת השתל.

  הקידוח מסתמך על ניסיונו ,החלטתו ויציבות ידיו של הרופא המשתיל, כך שאם ניתן למספר רופאים להחדיר שתל לאותו אתר השתלה, יכולה להיות שונות גדולה במיקום הסופי של השתל, דבר שישפיע על השיקום העתידי.

  כאשר עובדים לפי תכנון ממוחשב של הליך ההשתלה, השתל מוחדר דרך תבנית (סד ההשתלה), למיקום חד ערכי (קואורדינטה אחת בלבד), כלומר אם ניתן למספר רופאים לעבוד עם אותו סד השתל יוחדר תמיד לאותו מקום מדוייק (למען ההגינות נציין, שגם בשיטה זו ישנו אי דיוק קל – הניתן לפתרון, אי דיוק זה פחות משמעותי ביחס ליד האנושית, מדוייקת ככל שתהיה).

  שלבי התכנון הקפדניים והמדויקים:

  מהו תהליך ? פרוט השלבים השונים

  בשלב ראשון מבוצעת בדיקה קפדנית ואיסוף כל האינפורמציה הרלוונטית, לרבות ממצאים רנטגנים (צילומי CT וצילומים נוספים), מבוצע העתק במודל ממוחשב של לסת המתרפא, באופן תלת מימדי, כך שכעת ניתן לתכנן באופן וירטואלי את מיקום הרצוי של הכתרים, התכנון מבוצע כולו על ידי הרופא המטפל.

  השתלת שיניים ממוחשבת - שלב 1

  כעת מיקום השתלים יבחר באופן כזה שישרת את השיקום עתידי (הכתרים עצמם) באופן אופטימלי.

  השתלת שיניים ממוחשבת - שלב 2 מיקום השתלים

  בשלב הבא מיוצר סד כירורגי עם שרוולי מתכת, שרולי המתכת מכוונים את הקידוח והחדרת השתלים באופן מדוייק ויציב, אל המיקום אשר תוכנן מראש.

  השתלת שיניים מונחית מחשב שלב 3

  השתלת שיניים מונחית מחשוב שלב 3

  השתלת שיניים מונחית מחשב שלב 3

  האם כל השתלה חייבת להיות נתמכת מחשב ?

  כאשר רוחב העצם מספק וישנו מרחק רב ממבנים אנטומים חשובים (דוגמת תעלת העצב בלסת תחתונה, הסינוסים המקסילרים בלסת עליונה וכו'), ההשפעה של הגורם האנושי וסטיות קלות בין המיקום הרצוי של השתל לבין מיקומו בפועל אינן נוטות להיות משמעותיות.
  אם זאת, כאשר אנו נמצאים במצב של בו אין נפח עצם גדול וכאשר אנו נמצאים בקרבה יתרה למבנים אנטומים, דיוק מירבי הוא חובה.

  אם נסכם את יתרונות השיטה נוכל למנות:

  • דיוק מירבי בשיקום והחדרת השתלים.
  • הפרוצדורה הכירורגית נעשית קלה יותר למתרפאה וגם לרופא.
  • התוצאות צפוייות מראש ולכן זה מקל על ביצוע שיקום המעבר והשיקום הסופי (במקרים רבים ניתן לבצע כתריםגשרים כבר במועד ביצוע ההשתלה)
  • במקרים רבים מאוד הפרוצדורה מהירה באופן אבסולוטי מה שמקל על המתרפאה ועל הרופא, ומה שגורם על פי רוב לריפוי טוב יותר וקצר יותר מבחינת משך הזמן.

  החסרונות:

  ניתן לבצע השתלה מונחית מחשב ברוב המקרים, ישנם מקרים בודדים בהם לא נוכל לבצע עקב פתיחת פתיחת פה מוגבלת, וחוסר יכולת לתמרן עם התבנית בתוך הפה, יש לציין כי ברוב המוחלט של המקרים לא קיימת הבעיה הזו.

  תכנון מקרה נוסף במרפאתנו בדגש על המנעות מהרמת סינוס בזכות תכנון ממוחשב של ההשתלה:

  במקרה הבא נאמר למתרפא שלנו בשתי מרפאות שיניים שונות, לפני שהגיע אלינו, כי יש צורך בהרמת סינוס עם החדרת השתל.

  לאחר עיון במקרה וביצוע תכנון ניתן היה למקם את השתל בהטייה כזו שתאפשר המנעות מהרמת הסינוס, כפי שניתן להתרשם מהתכנון הבא:

  בלחיצה על התמונה ניתן לראות את רצפת הסינוס מסומנות בפס ורוד (בתמונה העליונה מימין והתחתונה מימין) וכך ניתן להבין כיצד תכנון ההטיה באלכסון של השתל מנעה את הצורך בדחיקת רצפת הסינוס כלפי מעלה (הרמת סינוס) והחדרת השתל על חשבון חלל אנטומי זה.