הלבנת שיניים

טיפול להלבנת(הבהרת) שיניים

במהלך השנים, השיניים משנות את צבען לגווני צהוב כהים יותר, הדבר מתרחש, בין השאר, בעקבות התעבות טבעית של שכבת הדנטין, וספיחת צבעי מאכל ופיגמנטים שונים ממאכלים ומשקאות אותם אנו צורכים תדיר (קפה, תה, יין אדום, סיגריות ועוד).

אנו מבצעים הלבנות שיניים מזה כ-15 שנים ובכל פעם מוקסמים מחדש מההשפעה המיידית של פעולת ההלבנה. ובעיקר על התחושה הטובה שיש ללקוחות מייד עם סיום פעולת ההלבנה במרפאה.

פעולת ההלבנה משפיעה לטובה על הבטחון העצמי של אנשים, אין ספק שחיוך רחב עם שיניים לבנות מעיד על אסתטיות גבוהה יותר, פה נקי יותר ויפה יותר.

ובמיוחד לאור העובדה שהתהליך עצמו די פשוט, ולא מלווה בסיכונים ותופעות לוואי ארוכות טווח בכלל.

לפני ואחרי הלבנת שיניים במרפאה שלנו

אחרי הלבנת שיניים בהרצליה - דוקטור עוזיאל יפתלפני הלבנת שיניים בהרצליה - דוקטור עוזיאל יפת

לזימון תור

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

  המונח המתאר בצורה טובה יותר את התהליך נקרא הבהרת שיניים (נקרא גם לעיתים הלבנת שיניים). הכותרת הטבעית שלנו מורכבת משתי שכבות, האמייל, זוהי השכבה החיצונית ביותר, שכבה זו הינה לבנה ובעלת שקיפות מסוימת, השכבה הפנימית יותר נקראת דנטין, ושכבה זו הינה צהבהבה, כך שבמבט על כותרת השן ניתן להבחין בגוון צהבהב, שמקורו בהשתקפות הדנטין דרך אמייל השן.

  בתהליך הבהרת השיניים אנו מניחים על גבי השן חומרים מחמצנים (דוגמת :Carbamide Peroxide), חומרים אלו חודרים דרך סדקים מיקרונים באמייל (סדקים אלו אינם נראים לעין שלנו) אל שכבת הדנטין ומבהירים אותה, כך שמראה הכותרת הסופי בהיר ולבן יותר.

  מה מרגישים בזמן הטיפול ? והאם הלבנת שיניים זה תהליך כואב ?

  התהליך אינו כואב כלל, ואין תחושה מיוחדת במהלך הטיפול ולאחריו, במקרים מסויימים יכולה להיווצר רגישות לקור זמנית והיא חולפת בסמוך לסיום הלבנת השיניים.
  במרפאתנו אנו משלבים מספר טכניקות להשגת תוצאות מקסימאליות כך שיש בידינו מספר אפשרויות על מנת להתגבר על רגישות שיכולה להתפתח.

  כמה עולה הלבנת שיניים ?

  מחיר הלבנת שיניים נגזר מהטכניקה בה נרצה לבצע את ההלבנה, תהליך הלבנה מצויין הוא למעשה תהליך אינדיוידואלי לכל מטופל, ואין נוסחה אחת שמתאימה לכולם, תוצאות ההלבנה מתקבלות משילוב נכון של מספר טכניקות כפי שניסיוננו הרב מלמד אותנו.

  מהן השיטות להבהרת / הלבנת השיניים ?

  הבהרת שיניים במרפאה– הנחת חומר פעיל על גבי השיניים לאחר בידודן, תוך הגנה על הרקמות הרכות בחלל הפה, וביצוע אקטיבציה לחומרים הללו על ידי מקור אור (LED / PLASMA / LASER), יתרונות השיטה הינה המהירות בקבלת התוצאות, חסרונות השיטה מתבטאות ברגישות השיניים אפשרית של השיניים עם תום ההליך המרפאתי, ועם זאת חשוב לציין כי זו תופעת לוואי שחולפת די מהר (עד יממה), כמו כן, יש צורך בהמשך הבהרה ביתית בכדי לייצב את התוצאה ולשומרה לאורך זמן.

  הבהרת שיניים בבית– הכנת תבניות אישיות ומותאמות למבנה השיניים, במהלך כל יום/לילה (בהתאם לרצון המטופל) יש להניח חומר פעיל בתוך התבניות ולהכניסן לפה למספר שעות בודדות. פעולה זו תחזור על עצמה במשך 2-3 שבועות, כאשר בכל שבוע תבוצע ביקורת במרפאה.
  יתרונות השיטה הינן: רגישות מופחתת בהשוואה לשיטה המבוצעת במרפאה (גם בשיטה זו תיתכן רגישות חולפת). כמו כן, תוצאות ההבהרה נשארות לארך זמן רב.
  יתר על כן, התבניות נשארות אצלך, וניתן לאחר מספר שנים לחזור על התהליך ללא הוצאות נוספות פרט לרכישת חומר ההבהרה (עלות קטנה יותר משמעותית מהעלות הראשונית של ביצוע התהליך)

  הגישה משולבת– גישה המשלבת את הטוב מכל אחת משתי השיטות המצוינות.

  חשוב לציין, כי תוצאות ההבהרה משתנות ממתרפא למתרפא ואפילו בין שיניים שונות של אותו מתרפא, כמו כן, על מנת לשמר על תוצאות הטיפול יש לחזור על הטיפול מידי פעם, תדירות החזרה (בדרך כלל אחת למספר שנים) משתנה ממתרפא למתרפא ותלויה בגורמים רבים , דוגמת: תדירות אכילה של צבעי מאכל שונים, עישון, שתיית משקאות עם צבענים (תה, קפה שחור, יין אדום ועוד…)

  כפי שציינתי, כל תהליך הבהרת שיניים הוא אינדיוידואלי ואמור להיות מותאם אישית לכל מתרפא ומתרפא, במרפאתנו מבצעים מספר ביקורת במהלך השלב הביתי בכדי להשיג את תוצאת ההבהרה הטובה ביותר, במרפאתנו מצויים חומרים ממספר חברות (המובילות בעולם בתחום ההלבנה) ואנו משנים את החומרים בהתאם לתגובת השיניים ומידת הלבנתם, ניסיוננו הרב מאפשר לנו להשיג תוצאות אופטימליות. חומר ההבהרה אינו פעיל על גבי כתרים ושחזורים (סתימות) ולכן במקרים רבים אנו משתדלים לשלב מספר טכניקות.